top of page

ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС У М. РІВНЕ

Рік
Тип  
Розташування
Площа

2024
Житловий комплекс
Рівне, Україна
2,8 га

Статус

Команда

Конкурсний проект.  Концепція
 

Саражинський Ярослав, Потиліко Аксинія

СИТУАЦІЯ

Ділянка розташована у м. Рівне, у мікрарайоні Щасливе.
Форма ділянки видовжена, своєю північною та коротшою частиною межує з вулицею Березовою, на схід межує з існуючою забудовою середньої поверховості та незабудованими ділянками, які передбачено під приватні житлові будинки , на півдні межує з ділянками для приватної, садибної забудови, на захід розташовані 1-2 поверхові приватні житлові будинки.

 

Рельєф має значний не рівномірний перепад у 6-7 метрів. Однією з переваг ділянки є її видові характеристики, завдяки розміщенню її на підвищенні, наявністю уже сформованої приватної забудови з південної та західної сторони, за якими відкривається вид на велике озеро Басів Кут.

Окрім створення житлового комплексу завданням конкурсу було розташувати на ділянці собор Святого Великомученика Георгія Переможця.

Концепція житлового комплексу. Ситуаційна схема

Схема розташування ділянки

КОНЦЕПЦІЯ 

Формотворення забудови та схема генерального плану

Форма ділянки під забудову була визначена  обмеженнями, які сформовано оточуючою забудовою, червоними лініями та завданням на проєктуваненя.

Зокрема за ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій : 
- пункт 6.1.20
Відповідно до природно-кліматичних особливостей України (додаток Б) слід передбачати захист прибудинкової території житлових будинків, житлових груп від несприятливих зимових вітрів, пилових бурь, а також підвищеної аерації влітку, 
захист від перегріву, особливо для південних районів . Відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будівлями слід приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості, а також у відповідності з нормами протипожежних вимог.
 

- пункт 6.1.21
Між фасадами з вікнами багатосекційних житлових будинків заввишки 2-3 поверхи (без урахування мансарди, в якій вікна розташовані в похилих конструкціях даху) слід приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, заввишки в 4 поверхи і більше - 20 м. В умовах, коли будівництво (нове будівництво, реконструкція) ведеться в зоні історичної забудови, яка має відповідний статус згідно з генеральним планои населеного пункту (зони охо- рони пам’яток культурної спадщини, значні історичні будівлі, історичний ареал), побутові розриви між житловими будинками можуть прирівнюватися до існуючих для збереження характеру історичного розпланування вулиці, кварталу, площі тощо. Будівництво в таких зонах може вестися по історично сформованій лінії забудови.

 

- пункт 6.1.22
При плануванні територій нових кварталів з периметральною забудовою допускається зменшувати розриви між будинками до однієї висоти вищого будинку за умов розміщення в перших поверхах приміщень громадського призначення, з дотриманням вимог пожежної безпеки, норм інсоляції та освітленості житлових приміщень.

 

Враховуючи наявні обмеження нами було визначено оптимальну форму забудови з максимальним використанням її видових характеристик та рельєфу. Було відкинуто ідеї створення секційної забудови у декілька рядів, так як  значна її частина матиме ефект споглядання "вікно у вікно". 
У ході роботи нами було визначено оптимальні габарити секцій та їх посадку на генеральному плані.
Секції матимуть зигзагоподібну форму, яка забезпечує максимальне корисне використання ділянки під забудову, а також максимально збільшить кількість квартир, що матимуть кращі видові характеристики.

Концепція житлового комплексу
Концепція житлового комплексу
Концепція житлового комплексу
Концепція житлового комплексу
Концепція житлового комплексу
Концепція житлового комплексу

Генеральним планом передбачено розміщення на території дитячих майданчиків для різних вікових груп (у закритій частині комплексу майданчик для дітей молодшого віку, у відкритій — майданчик для дітей старшого віку), великий спортивний майданчик з полями для баскетболу, волейболу, столиками пінг-понгу та тренажерами, невеликий майданчик для вигулу собак, зелений гай для відпочинку з прогулянковими доріжками та дощовими садами, а також відкритий багатофункціональний публічний простір між церквою та житловим комплексом зі штучним озером та площами. 



Техніко-економічні показники генерального плану:


Площа земельної ділянки - 2,7 га

Площа забудови - 7 500 м2   (27,8%)

Площа озеленення - 10 600 м2   (39,3%)

Площа твердого покриття  - 8 900 м2   (32,9%)
 

Площа майданчиків для дітей - 1 900 м2

Площа спортивних майданчиків - 900 м2

Площа майданчиків відпочинку дорослого населення - 2 800 м2

Площа майданчиків для вигулу тварин - 200 м2

Кількість м/м тимчасового зберігання - 83 шт, постійного - 197 шт.

Концепція житлового комплексу. Схема генерального плану

Схема генерального плану

Концепція житлового комплексу

Вид зі сторони закритого двору

Планування

Перед собою ми поставили задачу запропонувати типи квартир яких мало або зовсім відсутні на ринку м.Рівне та околиць. Було проаналізовано сайти продажу новобудов та визначено, що місто майже не має пропозицій квартир з власною терасою та присадибною ділянкою. Такі квартири запропоновано нами . Це допоможе не конкурувати за покупця серед інших комплесків зі схожими планувальними рішеннями, а допоможе зайняти власну нішу на ринку нерухомості міста.

Завдяки терасованому влаштуванню деяких секцій багато квартир забезпечено різноманітними озелененими терасами, балконами та лоджіями. 

Техніко-економічні показники:

Площа забудови - 4 850 м2

Загальна площа квартир  - 21 300 м2

Площа МЗК - 4 340 м2

Площа торгової частини - 4 670 м2

Площа паркінгу- 6 135 м2

Площа технічних приміщень  - 1 275 м2

Концепція житлового комплексу. Планування

План типового поверху секції  А

Концепція житлового комплексу. Планування

План 1-го поверху секції  А

Концепція житлового комплексу. Планування

План 6-го поверху секції  Б

План 2-го поверху секції  Б

Концепція житлового комплексу. Планування

План 1-го поверху секції  Б

Концепція житлового комплексу. Планування підземного паркінгу

План -1-го поверху з підземним паркінгом

Концепція житлового комплексу. Розріз

Схематичний розріз

Концепція житлового комплексу

Вид з терас на озеро

Концепція житлового комплексу

Вид з тераси квартири

Образ. Фасади

Каскадні секції з озелененими терасами та балконами облицьовані фактурним теракотовим тинькуванням, та нагадують покриті зеленню скелі. Поміж цих "скель" видніються три облицьовані білим тинькуванням більш лаконічні та антропоморфні секції, які ніби побудовані прямо  посеред  гір. 

Концепція житлового комплексу. Образ

Образ "Скелі". Скетч

Концепція житлового комплексу

Вид на комплекс

Концепція житлового комплексу

Вид на житловий комплекс

Концепція житлового комплексу

Вид на житловий комплекс

© 2035 by Site Name. Powered and secured by Wix

bottom of page